A+A-

(kategorie

Wyjeżdżasz na Erasmusa? Zapoznaj się z projektami wykonanymi przez studentów Politechniki Łódzkiej za granicą. Wróciłeś z Erasmusa? Podziel się informacją o projekcie, który wykonałeś w czasie wyjazdu na Erasmusa (studia lub praktyki).

Jeżeli zdecydujesz się na prezentację projektu wypełnij FORMULARZ i odeślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z załącznikami.

Oryginalny formularz należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres
Biuro Międzynarodowej Wymiany Studenckiej, PŁ, ul. Skorupki 10/12, 90-924 Łódź.


MICHAŁ SKUZA
IFE, TELECOMMUNICATIONS AND COMPUTER SCIENCE

STUDIA w UNIVERSITY OF SOUTHERN DENMARK, DANIA, 02.2010-06.2010

Temat: Dynabomber

Cel: Celem projektu była implementacja gry Bomberman, pierwotnie wydanej przez Nintendo w roku 1983 na konsolę NES. Stworzona wersja gry pozwala na grę w przeglądarce internetowej w trybie wieloosobowym do 4 graczy. Projekt składa się z dwóch modułów: serwera i gry, oba moduły zostały napisane w języku C#. Kod źródłowy można znaleźć na stronie: http://code.google.com/p/dynabomber/

Miejsce realizacji projektu: University of Southern Denmark

PROJEKT


 

EWELINA BARTOSZEK
IFE, BIOMEDICAL ENGINEERING

STUDIA w FACHHOSCHULE KIEL, NIEMCY, 02.2011-07.2011

European Project Semester (EPS) – projekt dla firmy Vestas Wind Systems - duńskiego producenta, sprzedawcy, instalatora i serwisanta turbin wiatrowych. Pracowalam w grupie miedzynarodowych studentow (Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania) nad projektem o temacie: ’Analysis of financial investors as a potential customer group to Vestas & how to approach them’. Pracowaliśmy na uczelni, gdzie mieliśmy dwa pokoje do dyspozycji grup uczestniczących w programie.

Byłam liderem zespołu. Odpowiadałam za kontakt z prowadzącym, tworzenie baz danych klientów oraz ostateczną treść raportu. Zdobyłam doświadczenie w pracy w grupie, oraz umiejętności praktyczne w wyszukiwaniu informacji, tworzeniu baz danych. Rezultat pracy został przedstawiony podczas oficjalnego spotkania, na którym obecni byli wykładowcy z uczelni, którzy byli opiekunami grup oraz przedstawiciele firm.

 

123


ŁUKASZ SZCZEPAŃSKI
OiZ

STUDIA w FACHHOSCHULE KIEL, NIEMCY, 02.2009-06.2009


OPIS PROJEKTU: Projekt wykonany w ramach programu EPS w czteroosobowej, międzynarodowej grupie. Dotyczył firmy zajmującej się malowanie proszkowym. Projekt oparty był na badaniu rynku i określeniu działań strategicznych. Tworzony był od podstawowych elementów marketingowych (analiza ABC, 4P), poprzez szczegółowe badanie rynku (segmentacja, analiza konkurencji, analiza SWOT, analiza klienta) jak i formułowanie strategii. Celem było również znalezienie nowych rozwiązań logistycznych jak i zaplanowanie działań reklamowych i promocyjnych.

EFEKTY PROJEKTU: Określenie „sylwetki” klienta, pozycji rynkowej, analizy konkurencji, przeanalizowanie czynników wewnętrznych przedsiębiorstwa pozwoliło nakreślić działania strategiczne na przyszłość. Zaproponowane rozwiązania logistyczne wcielono w działania, które okazały się rentowniejsze od dotychczasowych. Istotnym elementem projektu była również część strategii reklamowej łącznie ze strategią cenową, która dotychczas prawie nie istniała.

więcej »
ZnajdĹş nas Facebook ZnajdĹş nas Youtube Flickr

(kontakt

POLITECHNIKA ŁÓDZKA Sekcja Mobilności Studenckiej

ADRES: ul. Żwirki 36
Budynek A16, 1 piętro, pok. 120
90-924 Łódź

tel. (+48 42) 638 38 68 - praktyki
tel. (+48 42) 638 38 66 / (+48 42) 638 38 67 - studia
tel. (+48 42) 638 38 60 - finanse
EMAIL: erasmus@info.p.lodz.pl

Godziny przyjęć

pn: 9–11; 12-14
wt: 9–11; 14-16
śr: nieczynne
czw: 9-11; 12–14
pt: 9-11; 12–14