(program stypendialny do niemiec i szkoła letnia stowarzyszenia gfps-polska

Zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków do zgłaszania się do programu stypendialnego do Niemiec. Termin nadsyłania zgłoszeń o stypendium na semestr zimowy 2017/2018 upływa 16.04.2017.

Oferowana jest możliwość spędzenia semestru na uniwersytetach m. in. w Berlinie, Hamburgu, Dreźnie, Frankfurcie nad Menem, Frankfurcie nad Odrą, Lipsku, Passawie, Bonn, Aachen, Paderborn. Jedynym wymaganiem jest przeprowadzenie przez stypendystę projektu naukowego na wybrany przez siebie temat, niekoniecznie związany z tokiem swoich studiów. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Oprócz finansowania pobytu stowarzyszenie GFPS-Polska organizuje bogaty program kulturalny dla stypendystów. Po więcej informacji zapraszamy na stronę:

Ponadto jest oferowany letni kurs języka niemieckiego dla studentów i doktorantów Tandem GFPS. Jest to polsko-niemiecka wymiana wakacyjna, organizowana we współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży i bliźniaczą organizacją niemiecką GFPS e. V. Termin zgłoszeń upływa 16.05.2017. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18.08. - 3.09 w Melanue, w Saksonii. Ideą projektu jest nauka języka poprzez codzienną rozmowę w parach polsko-niemieckich. Oprócz zajęć lekcyjnych z native speaker'ami zaplanowany został bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Czyni to Tandem niepowtarzalną okazją do poznania żywego języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada. Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.gfps.pl/tandem/

tel. (+48 42) 631 28 57 - studia

pon–wt: 9–11; 12-14